Druga w tym roku jesienna odsłona stand up-u w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce już za nami. Miała miejsce 27 września 2024 na "Scenie w Mozaikarni".
W klimat komedii i żartu wprowadził tego wieczoru Robert Żuchowski. Ten komik z Piaseczna przygodę z komedią zaczął w 2019 roku wygrywając konkurs GAPA Stand up. Na scenie uwielbia wcielać się w różne postacie jak i poruszać sprawy otaczającej go rzeczywistości.
Po nim zaprezentował się Marcin Turniak z Warszawy. Snuł opowieści o rodzinie, oraz opowiadał o anegdotach z życia społecznego.
Na koniec wystąpiła Marlena Mysza z Legionowa z programem pt. „Wersja robocza”. To energiczna i żywiołowa jazda bez trzymanki dosłownie i w przenośni. Marlena zabrała nas ze sobą w trasę komika jak i na jego wakacje, oraz czas wolny, czyli … media społecznościowe, sporty walki, a także relacje damsko-męskie. Mysza bawiła Hajnowian na deskach „Sceny w Mozaikarni” już po raz kolejny i mamy chrapkę na więcej …..
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Przygraniczny Alians Etniczny” współfinansowanego z budżetu miasta Hajnówka.
Agnieszka Tichoniuk